Tento článek vznikl na základě častých dotazů, se kterými se setkáváme hlavně na sociálních sítích nebo v rámci osobních nákupů v naší kamenné prodejně. Snad tímto příspěvkem odstraníme všechny nejasnosti nebo mýlky týkající se označení Tester. 

Možná jste si již všimli, že Testery tvoří jednu z našich hlavních kategorií. Zákazníci i zákaznice je mají obecně v oblibě, neboť jde o vůně, které stojí méně korun než ty, jež označení Tester nemají. Jak je to možné?

Testery většinou neobsahují kolorovanou krabičku, nýbrž klasický bílý nebo hnědý kartonový pevný obal, na kterém je obvykle napsáno pouze to, jaký parfém se v něm ukrývá.

Součástí balení je klasický flakon, někdy však chybí víčko, tj. ochranný kryt rozprašovače. Tvar flakonu odpovídá všem ostatním nabízeným vůním stejného názvu a značky, může na něm však být opět omezena barevnost. Některé testery neobsahují také doplňky v podobě přívěsků, náramků nebo jiných předmětů, které jsou třeba doplňkem „netesterové” vůně.

Je zřejmé, že výroba parfému se sníženou honosností je méně nákladná. To se projevuje i na jeho ceně, která je oproti vizuálně plně vybaveného parfému nižší. Pokud vás tedy láká parfém zejména díky své neodolatelné vůni a příliš nedbáte na balení, pak se vám finančně vyplatí objednat právě vůni s označením Tester. Pokud vůni kupujete jako dárek, doporučujeme zainvestovat do plnohodnotného balení.

Připomeňme si ale, že není tester jako tester. Mýty vznikají zřejmě z toho důvodu, že si lidé pojmenování tester automaticky spojí pouze s možností otestovat či vyzkoušet. Ano, i my máme testery kosmetiky a parfémů, jde však o testovací vzorky či vůně, které jsou dostupné našim zákazníkům, aby skutečně produkt mohli v kamenné prodejně vyzkoušet a zjistit, zdali jim daná vůně nebo kosmetický produkt bude vyhovovat. Tyto testery nikdy neprodáváme! Do prodeje jdou pouze nerozbalené parfémy, které mají vlastnosti, o nichž jste se mohli dozvědět v odstavcích výše. 

Ještě jednou tedy stručně vyvraťme mylné domněnky, které jsou s testery spojovány:

Testery nejsou napodobeniny parfémů. Pokud si objednáte produkt s označením Tester, přijde vám domů vždy nový, nerozbalený a nenačatý parfém. Tester v tomto případě neznamená zkušební testovací vzorek, kterým se na prodejně může navonět každý.